Ekonomi

Karadeniz’de hamsi bolluğu

Karadeniz açıklarında balık tutan balıkçılar teknelerini hamsi ile doldurdu. Tarlaağzı Balıkçı Barınağı’na yanaşan teknelerde tonlarca hamsi saatlerce süren çalışma sonucunda önce kasalara, ardından kamyonlara yüklendi.

Batı Karadeniz’de gece saatlerinde yakalanan balıkçı teknelerinin ağları hamsi ile doldu. Hamsiyi ağlarına çeken balıkçı tekneleri, sabahın ilk ışıklarıyla Bartın’ın Amasra ilçesindeki Tarlaağzı Balıkçı Barınağı’na yanaştı.

Önce kasalara alınan hamsiler daha sonra buzlanarak kamyonlara yüklendi. Onlarca teknenin yanaştığı barınakta, balıkçı teknelerindeki ekiplerin çalışması saatlerce sürdü.

Tarlaağzı Balıkçı Barınağı’na yanaşan teknelerde toplam 375 ton hamsi bulunduğu öğrenildi.

Bine yakın kasa hamsi yakaladıklarını belirten Kocareis teknesinin kaptanı Ümit Aslantürk, “Baştan beri erken bekliyorduk. Hamsi epey geç geldi. Bir ay kadar önce hamsi bekliyorduk. Bu akşam hamsi bekliyorduk. .Hamsinin bir ay daha dayanmasını bekliyoruz.Daha da büyümesini bekliyoruz.Şu anda içinde istarvitte karışık çeşitli balıklar var.Ayrılmasını bekliyoruz.Sadece hamsi olmasını bekliyoruz. Toplamda 20 – 25 bin kasa olarak tutuldu” dedi. – BARTIN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu